Ogniwa fotowoltaiczne

Ogniwa fotowoltaiczne

Ogniwa fotowoltaiczne nie powinny być mylone z kolektorami słonecznymi. Choć jedno i drugie pozyskuje energię słoneczną i działają w podobny sposób, nie służą do tego samego. Kolektory słoneczne wykorzystują zebraną energię do podgrzewania wody, ogniwa fotowoltaiczne zaś przetwarzają ją na prąd, który może zasilać domowe urządzenia. Dlatego też warto wiedzieć, co jest nam potrzebne i w co chcemy zainwestować. Nasza firma gorąco poleca także niemieckie ogniwa fotowoltaiczne jako jedne z ogniw o najlepszej jakości, bezawaryjne i wytrzymałe. Takie, które posłużą Państwu przez długie lata, przynosząc wiele oszczędności.

Ogniwa monokrystaliczne

Ogniwa monokrystaliczne są jednobarwne (ciemny kolor), tworzy się je z monolitycznego kryształu krzemu, który jest wcześniej hodowany pod ścisłą kontrolą. Wycina się je na kształt ośmiokąta, żeby uniknąć znacznych strat materiału. Takie ogniwa monokrystaliczne są łączone w całe moduły. Moduły z ogniw monokrystalicznych są nieco wydajniejsze niż moduły, w których zastosowano ogniwa polikrystaliczne. Są też droższe, a różnica pozyskiwanej energii nie jest wysoka. Dlatego warto się zastanowić, co bardziej się opłaca.

Ogniwa polikrystaliczne

Ogniwa polikrystaliczne tworzy się z całego bloku krzemu, z tym, że jest to blok sprasowany. Najczęściej są dużo jaśniejsze od paneli monokrystalicznych, a ich barwa zbliżona jest do koloru jasnoniebieskiego. Ogniwa polikrystaliczne formuje się na kształt kwadratu, ponieważ ta forma jest dla nich najbardziej wydajna. Przynoszą nieco mniej energii od ogniw monokrystalicznych. Takie ogniwa fotowoltaiczne osiągają około 15-16% sprawności, podczas gdy te monokrystaliczne osiągają do 18% sprawności. Przy niższej cenie, jaką płaci się za ogniwa polikrystaliczne warto zastanowić się, czy taka inwestycja będzie się bardziej opłacać.

Wysokiej jakości niemieckie ogniwa fotowoltaiczne

Nasza firma poleca niemieckie ogniwa fotowoltaiczne jako ogniwa najlepszej jakości, bezkonkurencyjne na naszym rynku, zarówno pod względem ceny, jak i wydajności. Dzięki panelom fotowoltaicznym możesz zaoszczędzić, a poza tym przyczynić się do ratowania klimatu. Niemieckie ogniwa fotowoltaiczne zapewnią jedno i drugie!