Solary Wrocław

Solary – Wrocław i okolice

Kolektory lub inaczej panele słoneczne, to urządzenia pozwalające pozyskiwać energię cieplną. Najczęściej wykorzystuje się je w celu podgrzewania ciepłej wody użytkowej, mogą jednak służyć także do wspomagania instalacji centralnego ogrzewania. To właśnie na nie mówi się potocznie solary. Wrocław ma wiele przedsiębiorstw zajmujących się tą technologią, my specjalizujemy się jednak w fotowoltaice. Choć oba rozwiązania mogą wyglądać podobnie, to są całkowicie odmienne. Jeśli zależy Ci na wykorzystaniu energii słonecznej do produkcji energii elektrycznej, to szukasz właśnie fotowoltaiki, a nie solarów.

Wrocław: solary czy fotowoltaika?

Panele fotowoltaiczne pozwalają produkować energię elektryczną, która może być wykorzystana w zasilaniu przeróżnych urządzeń, oświetlaniu budynków czy ogrzewaniu wody użytkowej. Są urządzeniami o wiele bardziej złożonymi, ale oferującymi też więcej możliwości. Pozwalają na znaczne zmniejszanie kosztów energii elektrycznej, a nawet całkowite uniezależnienie się od dostawcy. Panele słoneczne (kolektory) służą z kolei jedynie podgrzewaniu wody użytkowej, pozwalając tym samym na zmniejszenie kosztów CWU w słonecznych miesiącach. W mieście takim jak Wrocław solary sprawdzają się równie dobrze jak fotowoltaika, wybór zależy tylko od tego, czego potrzebujesz.

Czy warto wybrać solary we Wrocławiu?

Solary we Wrocławiu są świetną inwestycją dla osób prywatnych i przedsiębiorstw, którym zależy wyłącznie na zmniejszeniu kosztów CWU. Decydując się na nie, trzeba jednak mieć świadomość, że działanie kolektorów słonecznych jest uzależnione nie tylko od nasłonecznienia, ale i temperatury, która musi być dodatnia. Warto mieć też z tyłu głowy, że pomimo niższych cen, wymagają one często wykonania rozbudowanej instalacji hydraulicznej. Cechuje je wysoka wydajność w podgrzewaniu wody, ale to ich jedna funkcja. Latem są też narażone na ryzyko przegrzania.

Dlaczego warto postawić na fotowoltaikę?

Instalacje fotowoltaiczne są o wiele bardziej uniwersalne. Produkują energię elektryczną, pozwalając na jej magazynowanie lub sprzedaż nadwyżek do sieci, obniżają więc rachunki za prąd. Są prostsze w montażu i cechują się znacznie dłuższą żywotnością, a wytworzoną przez nie energię można wykorzystać na wiele sposobów. Od zasilania wszelkich urządzeń, aż po ogrzewanie budynków. Inwestycje w mikroinstalacje są także obejmowane programami pozwalającymi na uzyskanie znacznego dofinansowania. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat fotowoltaiki, zapraszamy do kontaktu oraz zapoznania się z naszą stroną internetową.