Blog fotowoltaika

By Fotowoltaika Insun / Październik 15, 2019

Wzrost zainteresowania fotowoltaiką w Polsce

Fotowoltaika z roku na rok staje się coraz popularniejsza. Dawniej stosowane panele fotowoltaiczne dla rolnictwa i firm dziś chętnie montowane są również w domach osób prywatnych. Skąd to szerokie zainteresowanie i jakie korzyści niosą ogniwa fotowoltaiczne w domu, gospodarstwie rolnym bądź biznesie? Temu zagadnieniu poświęciliśmy dzisiejszy artykuł. Zapraszamy!

Read More
By Fotowoltaika Insun / Październik 8, 2019

4 powody, dla których warto zainteresować się zieloną energią

Zielona energia to energia powstała dzięki wykorzystaniu odnawialnych źródeł energii. Stosowanie jej pozwala zaoszczędzić pieniądze i sprzyja środowisku, ale nie tylko! Dziś sprawdziliśmy, dlaczego fotowoltaika i inne sposoby pozyskiwania energii ze środowiska są opłacalne. Interesują Cię instalacje fotowoltaiczne lub inne? Przeczytaj!

Read More
By Fotowoltaika Insun / Październik 1, 2019

Oszczędności związane z użytkowaniem instalacji fotowoltaicznej

Chcesz produkować swoją energię do domu, gospodarstwa lub firmy i uniezależnić się od elektrowni? To brzmi jak rozwiązanie korzystne, ale drogie. Czy aby na pewno? Wbrew pozorom fotowoltaika może być atrakcyjna cenowo! Przekonaj się, jak zamontować najlepsze panele fotowoltaiczne niskim kosztem i pod koniec roku z satysfakcją przejrzeć rachunki za prąd.

Read More
By Fotowoltaika Insun / Wrzesień 23, 2019

Bilansowanie – jak to działa?

Zdecydowałeś się na sprzyjające środowisku naturalnemu i budżetowi domowemu panele słoneczne? A może dopiero rozważasz montaż paneli fotowoltaicznych? Zanim wybierzesz,...

Read More
By Fotowoltaika Insun / Wrzesień 11, 2019

Fotowoltaika dla firmy i domu – to się opłaca!

Gdyby dało się korzystać z energii elektrycznej za darmo, byłoby to cudownym rozwiązaniem i ogromną korzyścią finansową dla osób, które...

Read More
By Fotowoltaika Insun / Wrzesień 2, 2019

Czy instalacje fotowoltaiczne są faktycznie dobre dla środowiska?

Zwykło się mawiać, że fotowoltaika zastosowana w domu rodzinnym, gospodarstwie rolnym bądź firmie to rozwiązanie korzystne dla środowiska naturalnego. Czy...

Read More
By Fotowoltaika Insun / Sierpień 21, 2019

Ulga podatkowa za instalację fotowoltaiczną

Od dawna interesuje Cię fotowoltaika dla osób prywatnych, ale z uwagi na wysoki koszt montażu paneli jak dotąd się na nią nie zdecydowałeś? Mamy dla Ciebie dobrą informację: w 2019 roku odliczysz nowo zakładane instalacje fotowoltaiczne od podatku! Przekonaj się, jakie zmiany zaszły w ustawie i jakiej ulgi podatkowej możesz się spodziewać, kiedy założysz panele słoneczne w domu.

Read More
By Fotowoltaika Insun / Sierpień 14, 2019

Grunt czy dach? Gdzie najlepiej umieścić instalację fotowoltaiczną?

Planujesz montaż paneli fotowoltaicznych i zastanawiasz się, gdzie lepiej je umieścić: na ziemi czy dachu? W niniejszym artykule zebraliśmy garść porad dla osób, które nie mają doświadczenia z fotowoltaiką. Zapoznaj się z nimi i wybierz korzystniejsze instalacje fotowoltaiczne, by cieszyć się energetyczną niezależnością, przyczyniać się do ochrony środowiska i oszczędzać jak najwięcej pieniędzy!

Read More
By Fotowoltaika Insun / Sierpień 7, 2019

Rodzaje odnawialnych źródeł energii

Energię do domu, gospodarstwa rolnego czy zakładu produkcyjnego można pozyskiwać na różne sposoby. Wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii umożliwia uniezależnienie się od energii pobieranej z sieci, sprzyja środowisku naturalnemu, a w wielu przypadkach pozwala zaoszczędzić pieniądze na rachunkach. Sprawdź, jakie rodzaje odnawialnych źródeł energii masz do wyboru i czym wyróżniają się ogniwa fotowoltaiczne.

Read More
By Fotowoltaika Insun / Lipiec 27, 2019

Instalacje fotowoltaiczne – jak działają zimą?

Czy panele fotowoltaiczne to dobra metoda na dostarczanie energii do domu bądź gospodarstwa wyłącznie wiosną, latem i wczesną jesienią? Jak moduły fotowoltaiczne sprawują się w zimie, gdy słońca jest mało? Przeczytaj artykuł i poznaj odpowiedź na pytanie, czy instalacje fotowoltaiczne są rozwiązaniem na cały rok.

Read More
serwis-instalacji-fotowoltaicznych
By Fotowoltaika Insun / Lipiec 18, 2019

Jak wygląda serwis instalacji fotowoltaicznych?

Instalacje fotowoltaiczne uchodzą za mało awaryjne – nie bez powodu są tak bardzo opłacalne, a sama inwestycja zwraca się i może działać nawet 25 lat. A znane są również przypadki instalacji, które działają nawet ponad 30 lat! Stąd też długie okresy gwarancyjne zapewniane przez producentów. Jednak wiele firm w celu utrzymania wspomnianej gwarancji wymaga corocznych przeglądów serwisowych od użytkownika.

Read More
moduły fotowoltaiczne
By Fotowoltaika Insun / Lipiec 8, 2019

Instalacje o położeniu wschód-zachód, to też się opłaca!

Instalacje fotowoltaiczne to doskonały sposób na zaoszczędzenie pieniędzy na poborze energii elektrycznej oraz uniezależnienie się od dotychczasowego dostawcy prądu. To również rozwiązanie sprzyjające ekologii. Moduły fotowoltaiczne są wykorzystywane w firmach i gospodarstwach rolniczych, ale coraz częściej także przez osoby prywatne zamieszkujące w domach jednorodzinnych. Czy montaż paneli fotowoltaicznych w mało popularnym ukierunkowaniu wschód-zachód jest korzystnym rozwiązaniem?

Read More
Panele fotowoltaiczne - czystość
By Fotowoltaika Insun / Czerwiec 28, 2019

Panele fotowoltaiczne – jak utrzymać je w czystości?

Panele fotowoltaiczne są proste w utrzymaniu. Zwykle nie wymagają czyszczenia, ingerencji i jakiejkolwiek obsługi – działają samodzielnie i są bezawaryjne. Czasem zachodzi jednak konieczność wyczyszczenia ich. Jak to zrobić i czy można to zrobić samemu?

Read More
Panele fotowoltaiczne
By Fotowoltaika Insun / Czerwiec 16, 2019

Panele fotowoltaiczne i kolektory słoneczne – czym się różnią?

Panele fotowoltaiczne i kolektory słoneczne zdecydowanie się od siebie różnią. Nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę. Omawiamy w prostych słowach, czym różnią się od siebie panele i kolektory oraz w jaki sposób się z nich korzysta.

Read More
Montaż paneli fotowoltaicznych
By Fotowoltaika Insun / Czerwiec 5, 2019

Przykładowy montaż instalacji fotowoltaicznej

Montaż paneli fotowoltaicznych to kluczowa kwestia podczas decydowania się na instalację fotowoltaiczną dla domu lub firmy. Dobrze wykonana powinna być bezobsługowa i bezawaryjna oraz służyć użytkownikowi przez naprawdę długi czas. Pochylamy się nad tym, jak wygląda przykładowy montaż instalacji!

Read More
By Fotowoltaika Insun / Maj 24, 2019

Czy niezależność energetyczna w Polsce jest możliwa?

Często mówi się, że ze względu na warunki atmosferyczne panujące w Polsce niezależność energetyczna nie jest możliwa. Ponadto nadal panuje przeświadczenie, że przeciętne gospodarstwo domowe potrzebuje więcej energii, niż jakiekolwiek źródła energii są w stanie wyprodukować lub że nie da się przewidzieć, ile dane źródło jest w stanie tej energii wyprodukować. Takie podejście wynika z różnych, często błędnych założeń. Ponieważ nie każde OZE działa w ten sam sposób.

Read More
By Fotowoltaika Insun / Maj 14, 2019

Czy to prawda, że instalacja fotowoltaiczna jest bezobsługowa?

Czy to prawda, że instalacje fotowoltaiczne mogą być bezobsługowe? Wizja ekologicznego źródła prądu, które dodatkowo może obniżyć rachunki nawet o 80% jest kusząca, ale czy panele fotowoltaiczne nie będą kolejnym urządzeniem, którego działanie trzeba będzie kontrolować? Zarówno w firmie, jak i w gospodarstwie domowym trudno dodać kolejne urządzenie do listy tych, którymi trzeba się zajmować. Dlatego też pojawia się pytanie: czy to prawda, że instalacja fotowoltaiczna jest bezobsługowa?

Read More
By Fotowoltaika Insun / Maj 7, 2019

Czy moduły na płaskim dachu są bezpieczne?

Nie każdy dom posiada typowy skośny dach. A nawet jeśli taki dach posiada, nie zawsze montaż paneli fotowoltaicznych jest na takim dachu możliwy. Dlatego pytania o to, czy panele fotowoltaiczne można zamontować na gruncie lub płaskim dachu są tak powszechne i zupełnie zrozumiałe, ponieważ kwestia montażu modułów jest niezwykle istotna dla poprawnego działania całej instalacji.

Read More