Czy dam radę sam ubiegać się o dotację na panele fotowoltaiczne?

12 maja, 2022

Montaż paneli fotowoltaicznych w Polsce zyskuje na popularności. Programy oferujące dopłaty przyciągają wielu ochotników. Są to jednak często procedury wymagające złożenia obszernego wniosku. Warto jednak przyjrzeć się programom oferującym dofinansowanie do fotowoltaiki. To świetna inwestycja i z pewnością uda nam się samodzielnie dopełnić wszelkich formalności!

  1. Programy oferujące dofinansowanie do fotowoltaiki w 2022 roku
  2. Program Mój Prąd 4.0 – jak złożyć wniosek?
  3. Skorzystaj z pomocy podczas składania wniosku

Programy oferujące dofinansowanie do fotowoltaiki w 2022 roku

W 2022 roku wystartowało wiele programów oferujących dofinansowanie do paneli fotowoltaicznych. Programy są dedykowane różnego rodzaju odbiorcom. Skierowane są zarówno do osób fizycznych (Mój Prąd 4.0) , jak i właścicieli firm (Energia Plus) oraz rolników (Agroenergia). Warto zapoznać się z ofertą i i wybrać taki program, którego wytyczne spełniamy. Największą popularnością cieszy się program Mój Prąd 4.0, gdyż jest skierowany do osób fizycznych, chcących wytwarzać energię na własny użytek. W 2022 roku program wyruszył z czwartą edycją, a poprzednie trzy cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.

Program Mój Prąd 4.0 – jak złożyć wniosek?

Posiadasz gospodarstwo domowe i chcesz mieć własną mikroinstalację fotowoltaiczną? Zatem możesz samodzielnie ubiegać się o dotacje na panele fotowoltaiczne. Program Mój Prąd 4.0 skierowany jest właśnie do osób fizycznych chcących otrzymać dofinansowanie do fotowoltaiki. Wzięcie udziału w programie oferującym dofinansowanie wiąże się ze złożeniem odpowiedniego wniosku. Cała procedura nie jest jednak skomplikowana, a wniosek możemy złożyć przez Internet, nie ruszając się z domu. Biorąc udział w programie można uzyskać bezzwrotną dotację nawet do 50% na nabycie i zainstalowanie mikroinstalacji fotowoltaicznej na własne potrzeby. Wniosek można składać za pośrednictwem strony internetowej mojprad.gov.pl.

Skorzystaj z pomocy podczas składania wniosku

Podczas ubiegania się o dofinansowanie na panele fotowoltaiczne, idealnym rozwiązaniem będzie skorzystanie z pomocy wykwalifikowanych osób. Bardzo często firmy zajmujące się sprzedażą i montażem paneli fotowoltaicznych oferują także pomoc w przygotowywaniu i składaniu wniosków do odpowiednich programów zajmujących się dotacjami. Osoby zajmujące się pomocą przy składaniu wniosków mogą zaproponować najkorzystniejszą formę dofinansowania, a także czuwać nad przebiegiem procesu. W przypadku programu Mój Prąd 4.0 procedura dofinansowania może zostać przeprowadzona w imieniu klienta przez firmę dostarczającą i montującą panele. Wówczas procedura odbywa się za pomocą profilu zaufanego firmy.