2 września, 2019
Zwykło się mawiać, że fotowoltaika zastosowana w domu rodzinnym, gospodarstwie rolnym bądź firmie to rozwiązanie korzystne dla środowiska naturalnego. Czy to rzeczywiście prawda? Jeśli tak, co sprawia, że fotowoltaika dla rolników, firm i osób prywatnych jest ekologiczna? Przyjrzeliśmy się temu zagadnieniu w niniejszej publikacji. Zapraszamy!
Ekologiczne ogniwa fotowoltaiczne – co to znaczy?
Za ekologiczne, czyli sprzyjające środowisku naturalnemu, uznajemy innowacyjne rozwiązania sprawiające, że owo środowisko pozostaje niezmienione. Doskonały przykład to produkcja energii oparta o zjawiska występujące w naturze samoistnie: fale, wiatr czy promienie słoneczne.
Montaż paneli fotowoltaicznych sprawia, że energia wytwarzana jest właśnie z wykorzystaniem słońca. Nie powoduje powstawania szkodliwych związków chemicznych, nie wydziela spalin ani gazów cieplarnianych.
Fotowoltaika nie generuje również żadnych trudnych w rozkładaniu odpadów.
Jak działa ekologiczna fotowoltaika?
Montaż paneli fotowoltaicznych można przeprowadzić na dachu domu lub na innym płaskim podłożu. Osadzone w odpowiedniej odległości i wyregulowane pod kątem nachylenia
panele fotowoltaiczne chłoną padające na nie promienie słoneczne i przemieniają je w prąd stały. Następnie inwerter sprawia, że prąd stały przeobraża się w zmienny, podzielający parametry prądu płynącego z sieci publicznej. W ten sposób
fotowoltaika dostosowuje energię słoneczną do warunków panujących w domach czy gospodarstwach rolnych.
Panele fotowoltaiczne dla firm ceniących środowisko naturalne
W firmach i gospodarstwach rolnych w pewnych okresach, np. zimą, zielona energia dostarczana przez
panele fotowoltaiczne może nie być wystarczająca. Mimo tego warto zdecydować się na
montaż paneli fotowoltaicznych, ponieważ zastąpienie przynajmniej części wykorzystywanej na co dzień energii elektrycznej z sieci tą ekologiczną stanowi korzyść – dla środowiska, lecz również dla budżetu. Zauważ, że za przemianę promieni słonecznych na energię nie płacisz miesięcznego abonamentu. Na dodatek jeżeli wiosną i latem Twoje
panele słoneczne wyprodukują więcej energii, niż będziesz potrzebował, możesz odsprzedać ją do lokalnej sieci elektrycznej i zarobić.
O co dokładnie dbają panele fotowoltaiczne dla firm i osób prywatnych?
Przyjrzyjmy się, na co pozytywnie wpływa
montaż paneli fotowoltaicznych. Dzięki niemu:
- globalne ocieplenie ulega spowolnieniu,
- ograniczamy powstawanie smogu (fotowoltaika nie wytwarza go wcale),
- zmniejsza się poziom zanieczyszczenia w kraju.
Przekonaj się, czy na
panele fotowoltaiczne dotacje obejmują także Ciebie. Jeśli tak, zyskasz zwrot dużej części kosztów i w efekcie ochrona środowiska niewiele Cię wyniesie. A jeśli będziesz odsprzedawać energię, wręcz zyskasz. Zachęcamy!
< Powrót na stronę główną bloga