Dokumentacja potrzebna do wybudowania instalacji fotowoltaicznej

13 listopada, 2019
Jak się zapewne domyślasz, montaż paneli fotowoltaicznych wymaga przygotowania odpowiedniej dokumentacji. Dokumentacja owa różni się w zależności o tego, czy panele fotowoltaiczne kupujesz samodzielnie, czy korzystasz z dofundowania. Panele fotowoltaiczne mają odmienną dokumentację również dla instalacji o różnej mocy. Przekonaj się, jakie dokumenty musisz przygotować!

Chcesz zamontować panele fotowoltaiczne? Sprawdź, jakie dokumenty musisz przygotować

Dobre i trwałe instalacje fotowoltaiczne – jak wybrać wykonawcę?

Montaż paneli fotowoltaicznych za własne pieniądze nie wymaga wstępnego przygotowywania dokumentacji. Nie znaczy to jednak, że nie musisz robić niczego! Twoim zadaniem jest znalezienie takich wykonawców, dzięki którym moduły fotowoltaiczne będą wydajne i posłużą na wiele lat. Zwróć uwagę na:

Montaż paneli fotowoltaicznych z dofundowaniem

Chęć uzyskania środków na panele fotowoltaiczne z funduszu sprawia, że jesteś zobowiązany do stworzenia projektu instalacji. To właśnie na jego podstawie instytucja przyznająca fundusze określi, jaka kwota Ci się należy. Czeka Cię też wypełnienie innych dokumentów. Możesz to zrobić sam lub wybrać takich wykonawców, którzy w ramach usługi montażowej pomagają przygotować dokumentację.

Pamiętaj, że kiedy montaż paneli fotowoltaicznych dobiegnie końca, powinieneś niezwłocznie zgłosić się do zakładu energetycznego i powiadomić go o instalacji. Dzięki temu Twój licznik zostanie wymieniony na dwukierunkowy, a Ty zaczniesz być rozliczany w oparciu o bilans (zgodnie z ustawą OZE).

Zakładowi energetycznemu dostarcz: Uwaga: upewnij się, że wszystkie dokumenty zostały podpisane przez certyfikowanego wykonawcę. W przeciwnym razie zakład energetyczny nie zezwoli na oddawanie nadwyżek energii do sieci.

Dofundowanie na panele fotowoltaiczne – różnice w mocy instalacji PV

W kwestii ilości dokumentów koniecznych do przygotowania w przypadku korzystania z dofundowania istnieje zasada: im większą moc mają instalacje fotowoltaiczne, tym więcej kwestii będziesz musiał dopilnować. Pamiętaj też, że bez względu na moc instalacji musisz posiadać prawo do dysponowania nieruchomością.

Zapoznaj się z wymaganiami:

I Instalacje fotowoltaiczne o mocy <40 kWp: II Instalacje fotowoltaiczne o mocy 40-100 kWp: III Instalacje fotowoltaiczne o mocy 100< kWp: Zadzwoń do nas i zamów kompleksowy montaż paneli fotowoltaicznych. Pomożemy Ci z dokumentacją!

< Powrót na stronę główną bloga