Fotowoltaika – 3 powody, dla których powinieneś w nią zainwestować!

14 kwietnia, 2022

Słowa „inwestycja” kojarzy nam się przede wszystkim z bezpieczeństwem finansowym w dłuższym okresie. Chcielibyśmy, aby w pewnym momencie od podjęcia pewnych kosztów zwróciły nam się one z nawiązką. Fotowoltaika bez wątpienia należy do takich rozwiązań które, pomimo pewnych zawirowań prawnych, zawsze gwarantują zwrot na przestrzeni kilku lat.

Spis treści:

  1. Błoga niezależność
  2. Dla biznesu i dla rodziny
  3. W trosce o środowisko

Błoga niezależność

Nie ma takiej możliwości, żeby promieniowanie słoneczne ustało w nadchodzących setkach tysięcy lat. Daje nam to gwarancję, że na następne kilkadziesiąt wiosen fotowoltaika to pewne rozwiązanie pod kątem stałego dopływu energii. Ze względu na kilka zmiennych nie da się oszacować dokładnie czasu zwrotu inwestycji. Szacuje się jednak, że mówimy tutaj o okresie od sześciu, do ośmiu lat. Po tym czasie nasze rachunki za prąd bedą symboliczne w porównaniu do sąsiadów korzystających z tradycyjnych rozwiązań. Dlatego właśnie jeżeli chcemy mieć spokojną emeryturę bez konieczności martwienia się o rachunki, to fotowoltaika stanowi idealne rozwiązanie.

Dla biznesu i dla rodziny

Chociaż najczęściej zakładanie paneli słonecznych kojarzy się z dachami domów jednorodzinnych, to jednak duże przedsiębiorstwa i korporacje także bardzo chętnie korzystają z tej możliwości. Bez wątpienia duży wpływ ma na to stabilna pozycja firmy, która pozwoli znajdować się w jednej lokalizacji przez wiele lat. Bardzo chętnie takie działania popiera Unia Europejska. Jakie to ma znacznie z naszej perspektywy? Takie, że jesteśmy w stanie starać się o dofinansowania z Brukseli, które pozwolą nam na realizację naszej inwestycji firmowej. Podobnie jak w przypadku gospodarstw domowych, zwrot z takiej inwestycji nie powinien przekroczyć dziesięciu lat.

W trosce o środowisko

Energia słoneczna pochodzi od Słońca. Jako źródło odnawialne nie wytwarza jakichkolwiek dodatkowych odpadów dla środowiska, tak jak jest to w przypadku wszechobecnego w Polsce węgla. Pozwala to na ograniczenie emisji spalin, za co podziękują nam nasi wnukowie, a także dalsze pokolenia. Dbałość o ekologię w dużej mierze stanowi główny powód, dla którego Unia Europejska tak chętnie wspiera takie inicjatywy. Jak widać, można połączyć przyjemne z pożytecznym. Dzięki fotowoltaice nie tylko zaoszczędzimy pieniądze na rachunkach za prąd w dłuższym okresie, ale również dbamy o środowisko zarówno dla nas, jak i dla przyszłych pokoleń.